A FELHÍVÁS PRIORITÁSAI
A felhívás célja, hogy olyan – 3 éves időtartamú – transznacionális kutatási projekteket támogasson, amelyek a az alább felsoroltakból egy vagy több (nem-kizárólagos) kutatási témát fednek le:
- 1. téma – A biológiai sokféleség megfigyelésére vonatkozó adatok gyűjtésére és kezelésére szolgáló módszerek és eszközök innovációja és harmonizációja (Innovation and harmonization of methods and tools for collection and management of biodiversity monitoring data)
- 2. téma – A biológiai sokféleség állapotára, dinamikájára és tendenciáira vonatkozó ismerethiányok kezelése a biológiai sokféleség csökkenésének visszafordítása érdekében (Addressing knowledge gaps on biodiversity status, dynamics, and trends to reverse biodiversity loss)
- 3. téma – A biológiai sokféleségre vonatkozóan rendelkezésre álló monitorozási adatok hasznosítása (Making use of available biodiversity monitoring data)
A fenti kutatási témák közül több szempontjait is ötvöző pályaművek benyújtását bátorítják. A felhívás által finanszírozott projekteknek szükséges előmozdítaniuk a biológiai sokféleség állapotának és tendenciáinak jobb leírását és megértését, valamint azt, hogy mind az állapotról, mind a tendenciákról jobb jelentések szülessenek.
Valamennyi környezettel kapcsolatban – legyen az szárazföldi, édesvízi/vizes vagy tengeri élőhely, Európában vagy azon túl – lehet pályázni.
JOGOSULTSÁG
Konzorciumi partnert keres vagy formálódó projekthez csatlakozna?
Használja a Biodiversa+ Partner Search Tool segítségét, amely itt érhető el.
A pályázó csapatnak minimum három, a közös felhívást finanszírozó országban honos és a jogosultsági feltételeknek megfelelő, valamint minimum három különböző – de ebből minimum kettő különböző uniós tagállamban vagy társult államban működő – finanszírozó szervezettől támogatást kérő kutatási partnerből álló transznacionális kutatási konzorciumot kell létrehoznia.
A pályaműveket kizárólag angol nyelven kell elkészíteni.
AZ ÉRTÉKELÉS KRITÉRIUMAI
A pályaműveket a következő kritériumok alapján értékelik:
- Az első lépcsőben (előpályázati szakasz): pályázati felhívás tárgyterületébe illeszkedés (fit to the scope of the call), a kutatás újdonságtartalma (novelty of the research) és a hatás (impact);
- A második lépcsőben (teljes pályázat szakasza): (tudományos) kiválóság (Scientific Excellence), a megvalósítás minősége és hatékonysága (quality and efficiency of the implementation) és a hatás (impact), többek között a várt szakpolitikai és társadalmi hatás, valamint az érdekeltek bevonásával kapcsolatos megközelítés vonatkozásában.
RÉSZTVEVŐ ÁLLAMOK
Készüljön fel a következő háttéranyagok áttekintésével:
- Biodiversa+ Stakeholder Engagement Handbook (további információk az érdekelt felek projektbe történő bevonásával kapcsolatban)
- Biodiversa+ Policy Guide (további információk a kutatási projektek szakpolitikai aspektusával és a szakpolitikai szereplők bevonásával kapcsolatban)
- Biodiversa+ Citizen Science toolkit (további információk a lakosság projektekben történő mobilizálásának mikéntjével kapcsolatban)
- Biodiversa+ Data Management Guide (további információ az adatok és publikációk lehető legnyitottabbá tételét elősegítő adatkezelési terv elkészítésével és fejlesztésével kapcsolatban)
A felhívásban résztvevő finanszírozó szervezetekre és az általuk vállalt támogatási összegre vonatkozó frissített lista a Biodiversa+ honlapon érhető el.
Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a projektben részt vevő minden egyes kutatási partnernek meg kell felelnie a nemzeti/regionális finanszírozó szervezet támogathatósági kritériumainak és szabályainak.
ÜTEMTERV
A nemzetközi szintű eljárás kétlépcsős; az első lépcsőben kötelező előpályázatot benyújtani ahhoz, hogy a második lépcsőben teljes pályázatot lehessen beadni. A pályázás elektronikusan, az ún. Electronic Proposal Submission System (EPSS) platformon keresztül lehetséges. Az EPSS platformhoz hozzáférést adó linket nemsokára közzéteszik a Biodiversa+ honlapján.
- A felhívás megnyílása: 2022. szeptember 8. (csütörtök)
- Az előpályázat benyújtási határideje (kötelező): 2022. november 9. (szerda) 15:00 óra (közép-európai idő szerint)
- A teljes pályázat benyújtási határideje: 2023. április 5. (szerda) 15:00 óra (közép-európai idő szerint)
A finanszírozásra irányuló hazai pályázatot csak a nemzetközi értékelést követően, a nyertes konzorcium magyar tagjá(i)nak kell benyújtani, magyar nyelven, a Hivatal által működtetett felületen keresztül.
TOVÁBBI INFORMÁCIÓK
Mindenképpen olvassa el a teljes transznacionális pályázati felhívást és valamennyi támogató dokumentumot a Biodiversa+ honlapján.
- Mindenképpen olvassa el a pályázati felhívást, amely a következő elemekből áll:
- A felhívás szövege (Announcement of Opportunity)
- Az előpályázat formanyomtatványa (Pre-proposal application form) (tájékoztatásul; maga a kitöltendő formanyomtatvány az EPSS platformon keresztül lesz elérhető)
- A teljes pályázat formanyomtatványa (Full Proposal application form) (tájékoztatásul; maga a kitöltendő formanyomtatvány az EPSS platformon keresztül lesz elérhető a második lépcsőben)
- Ellenőrző lista (Checklist) pályázók számára
- Adatkezelési szabályzat (Data policy)
- Értékelési szempontok (Assessment criteria)
- Összeférhetetlenségre és titoktartásra vonatkozó szabályzat (Conflict of Interest, confidentiality and non-disclosure policy).
- GYIK (FAQ)
- Regisztráljon a 2022. szeptember 20-án 15.00 órakor megrendezésre kerülő, a felhívással kapcsolatos általános információs webináriumra.
- Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a felhívás keretében finanszírozást igénylő minden egyes projektpartnernek meg kell felelnie a releváns nemzeti/regionális finanszírozó szervezet támogathatósági kritériumainak és szabályainak (Finanszírozó szervezetek szabályai). A költségvetéssel, a támogathatósági kritériumokkal és a finanszírozó szervezet szabályaival kapcsolatos konkrét kérdéseket illetően kérjük, hogy tekintse át a finanszírozó szervezet szabályait, és forduljon a finanszírozó szervezet kapcsolattartójához (Funding Organisation Contact Point, FCP).
- A felhívással kapcsolatos általános tájékoztatásért kérjük, hogy keresse a felhívás titkárságát (Call Secretariat): biodiversa.cs@agencerecherche.fr (Céline Billière és Clara Superbie)
- Az EPSS platformmal kapcsolatos technikai kérdésekkel kapcsolatban kérjük, hogy keresse az EPSS helpdesk-et: Taavi Tiirik, epss.biodiversa@g.etag.ee