Heti hírlevél a Horizont Európa keretprogram friss híreiről, nyitva álló pályázatairól, érdeklődésre számot tartó rendezvényeiről.
FRISS LINKEDIN POSZTJAINK
Az elmúlt két hétben elsősorban az elnökségi konferenciáink LinkedIn oldalán közöltünk friss posztokat a csapat munkájáról:
Week of Innovative Regions in Europe 2024
Skills Development for Smart Specialization
Towards a Strengthened European Cooperation in Brain Health Research
---------------------------------------------------------------------------------------
MAGYAR EU ELNÖKSÉG KFI RENDEZVÉNYEK – WIRE, S3, BRAIN HEALTH
Week of Innovative Regions konferencia
November 13-14. között került megrendezésre a 2024-es Innovatív Régiók Hete Európában (Week of Innovative Regions - WIRE) konferencia, amely nagy sikerrel hozott össze számos kulcsfontosságú regionális szereplőt huszonkét országból. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen tartott eseményt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal szervezte a magyar EU elnökség keretében az Európai Bizottság támogatásával.
Hírek, összefoglalók, videóanyagok a rendezvényről a konferencia folyamatosan frissülő LinkedIn csatornáján: Week of Innovative Regions in Europe 2024
2024. decemberében további két izgalmas konferenciára várjuk az érdeklődőket.
Miért lehet érdekes a részvétel az Európai Unió Tanácsának magyar elnöksége alatt az NKFIH szervezésében megvalósuló konferenciáin?
- mert kiemelkedő szakmai fórumot teremt a készségfejlesztés és az intelligens szakosodás, illetve az agyi egészség kutatásának európai szakpolitikai és kutatástámogatási irányainak áttekintésére és megvitatására
- mert Budapestre hozzuk a terület legfontosabb európai támogatóit, akikkel lehet találkozni, kapcsolatot építeni
- mert a résztvevők első kézből értesülhetnek az aktuális szakpolitikai, támogatáspolitikai irányokról.
- mert a kutatók megismerkedhetnek a szakpolitikai szemlélettel, a szakpolitikusok, innovációs szakemberek pedig a kutatói nézőponttal
Skills Development for Smart Specialization konferencia – A REGISZTRÁCIÓ NOVEMBER 27-ÉN ZÁRUL
Időpont: 2024. december 2-3.
Helyszín: Nemzeti Közszolgálati Egyetem (1083 Budapest, Ludovika tér 2.)Az oktatás és a képzés javítása elengedhetetlen ahhoz, hogy az egyének elsajátítsák a zöld digitális technológiákhoz szükséges készségeket. A konferencia a készségfejlesztés és az intelligens szakosodás különböző aspektusaival foglalkozik, uniós és nemzeti döntéshozók és szakértők bevonásával.
Regisztráció: S3conference.nkfih.gov.hu
Aktuális információkért kövessék a konferencia LinkedIn oldalát: Skills Development for Smart Specialization
Towards a Strengthened European Cooperation in Brain Health Research
Időpont: 2024. december 9-10.
Helyszín: Semmelweis Egyetem, Elméleti Orvostudományi Központ (1094 Budapest, Tűzoltó utca 37-47.)
A konferencia célja, hogy az agyi egészség, mint új, kiemelten fontos kutatási terület társadalmi hatásának maximalizálása érdekében népszerűsítse a többszereplős megközelítés fontosságát, visszajelzést gyűjtsön az együttműködés kihívásairól és legjobb gyakorlatairól, valamint megvitassa a hatékony és dinamikus összeurópai kutatási és innovációs együttműködés előmozdításának módjait.
Regisztráció: brainhealth.nkfih.gov.hu
Aktuális információkért kövessék a konferencia LinkedIn oldalát: Towards a Strengthened European Cooperation in Brain Health Research
---------------------------------------------------------------------------------------
AZ NKFIH NYITOTT BILATERÁLIS EGYÜTTMŰKÖDÉSI ÉS MOBILITÁSI PÁLYÁZATAI
Magyar-szlovák reláció „Kétoldalú Tudományos és Technológiai (TÉT) együttműködés támogatása” című felhívás (2024-1.2.5-TÉT) kiegészítésre került a szlovák relációval.
Az NKFI Alapból meghirdetett felhívás célja, hogy új nemzetközi kétoldalú tudományos és technológiai együttműködési projektek elindítását, vagy létező együttműködések elmélyítését segítse a projektekhez kapcsolódó kutatói mobilitási tevékenységek és szakembercsere támogatásával. A támogatási kérelmeket a www.palyazat.gov.hu oldalon keresztül elérhető Pályázati e-ügyintézés felületen történő bejelentkezést követően, online pályázati kitöltőprogrammal kell elkészíteni. A támogatási kérelmek (elektronikus) benyújtása a kitöltőprogram élesítésétől lehetséges. A kitöltőprogram élesítéséről közlemény jelenik meg a www.nkfih.gov.hu oldalon. Az említett reláció esetében a várható pályázati keretösszeg 30 millió forint.
Beadási határidő: 2024. december 16., 16:00 óra
A pályázat az alábbi linken érhető el: 2024-1.2.5-TÉT
Kapcsolattartó: Teveli Kitti
A pályázatok benyújtásának határideje módosult - „A magyar-izraeli kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása” című felhívás (2024-1.2.10-TÉT-IPARI-IL).
Az NKFI Alapból szeptember 6-án meghirdetett pályázati felhívás beadási határideje a korábbi november 6-ról meghosszabbításra került, az új beadási határidő: november 27. 16:00.
A pályázat ezen a linken érhető el.
Kapcsolattartó: Teveli Kitti
Magyar-török reláció „A magyar-török alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása” című felhívás (2024-1.2.11-TÉT-IPARI-TR).
A támogatási kérelmeket a www.palyazat.gov.hu oldalon keresztül elérhető Pályázati e-ügyintézés felületen történő bejelentkezést követően, online pályázati kitöltőprogrammal kell elkészíteni. A támogatási kérelmek (elektronikus) benyújtása a kitöltőprogram élesítésétől, 2025. január 17. 12:00 óráig lehetséges. A várható teljes pályázati keretösszeg 2025. évre vonatkozóan: 400 millió Ft.
Beadási határidő: 2024. január 17., 12:00 óra
A pályázat az alábbi linken érhető el: https://nkfih.gov.hu/palyazoknak/2024-1211-tet-ipari-tr/magyar-torok
Kapcsolattartó: Teveli Kitti
---------------------------------------------------------------------------------------
MUNKAPROGRAM VÉLEMÉNYEZÉSE
Horizon Europe Cluster 2. – Kultúra, kreativitás és befogadó társadalom munkaprogram 2025
Az Európai Bizottság megküldte a Horizont Európa 2. klaszter 2025. évi munkaprogram teljes szövegének utolsó tervezetét, ami lehetőséget ad arra, hogy szakértői vélemények figyelembevételével alakítsuk ki az ezzel kapcsolatos magyar álláspontot. Amennyiben Intézményetek részéről számíthatunk ilyen szakmai véleményre, úgy kérjük, e-mailben legyetek szívesek minél hamarabb jelezni Pivarcsiné Fekete Dóra (dora.fekete@nkfih.gov.hu) részére. A véleményezendő anyagot kérésre küldjük a jelentkező szakértőknek, a véleményezés végső határideje 2024. november 25.
Kapcsolattartó: Pivarcsiné Fekete Dóra
---------------------------------------------------------------------------------------
PÁLYÁZATOK
Agroecology 2nd co-founded call “Integrating environmental, economic and social perspectives in assessing the performance of agroecology. Value-chain and policy implications” pre-announcement
Az Agroecology Partnership meghirdette második társfinanszírozott felhívását, amely az agroökológia és az ökológiai rendszerek fenntarthatóságának előmozdítását célozza. A felhívás lehetőséget nyújt olyan projektek támogatására, amelyek az agroökológiai innovációt és a fenntartható mezőgazdasági gyakorlatokat fejlesztik Európa-szerte. Az érdeklődők 2025 februárjáig nyújthatják be pályázataikat.
A teljes közlemény itt olvasható: https://www.agroecologypartnership.eu/news/2ndco-fundedcall
Kapcsolattartó: Szemere Dorottya
Előzetes bejelentés az EP PerMed JTC2025 ”Pharmacogenomic Strategies for Personalised Medicine (PGxPM2025)” pályázatról
A PerMed JTC2025 ”Pharmacogenomic Strategies for Personalised Medicine (PGxPM2025)” pályázat várhatóan 2024. december közepén kerül meghirdetésre.
Az EP PerMed finanszírozó szervezetek megállapodtak az EU által társfinanszírozott „Közös transznacionális felhívás 2025” (JTC2025) elindításáról, amelynek célja a személyre szabott orvoslás (PM) területén megvalósuló multinacionális innovatív kutatási projektek finanszírozása.
A pályázatok a tudomány, a klinikai/közegészségügyi és a magánkutatói csoportok összefogását célozzák, hogy Európa versenyképességét növeljék ezen a területen.
További információk az EP PerMed honlapján találhatók.
Kapcsolattartó: Kürti Zsuzsanna
---------------------------------------------------------------------------------------
RENDEZVÉNYEK
BiodivHealth Final Conference
Időpont és helyszín: 2024. november 28.; online
A Biodiversa+ partnerség által megszervezett BiodivHealth zárókonferencia a biodiverzitás és az egészség kapcsolatát vizsgálja. A konferencia célja a 2018-ban indított BiodivERsA felhívás keretében támogatott tíz kutatási projekt eredményeinek bemutatása, amelyek témája az emberek, az állatok, vagy a növények egészsége és a biodiverzitás közötti kapcsolat volt. További információ és regisztráció itt.
Kapcsolattartó: Szemere Dorottya
5th Webinar – Transnational and Virtual Access Opportunities
Időpont és helyszín: 2024. november 26. 10:00-11:00; online
A webináriumot kifejezetten azoknak a kutatóknak ajánljuk, akik külföldön szeretnék tanulmányaikat végezni, a munkájukat támogató, fejlett eszközökkel és műszerekkel felszerelt, élvonalbeli kutatási infrastruktúrák előnyeinek kihasználásával.
Bővebb információ a szervező RICH Europe honlapján található.
Kapcsolattartó: Teveli Kitti
The Applicant approach towards Missions: Challenges, differences and peculiarities
Időpont és helyszín: 2024. december 6. 10:00; online
Helyszín: online
Az NCP4Missions első workshopja alapvető áttekintést nyújt az öt uniós misszióról, az uniós missziók és a Horizont Európa keretprogram gyakorlati meglátásaira és a pályázók különböző tapasztalataira összpontosítva. Az esemény célja, hogy az EU Mission felhívások leendő pályázóinak átfogó tájékoztatást és gyakorlati támogatást nyújtson a sikeres pályázat előkészítéséhez. További információ és regisztráció itt.
Kapcsolattartó: Szemere Dorottya; Teveli Kitti
---------------------------------------------------------------------------------------
EGYÉB HÍREK
Szavazz Te is a Kutatók Éjszakájára!
A Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogram Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) Programjának keretében minden évben óriási sikerrel megrendezett Kutatók Éjszakája programsorozat idén Prima Primissima díjat nyert a „magyar ismeretterjesztés és média” kategóriában.
Az immár 20. éve minden évben megrendezett esemény keretében, amelynek célja a kutatói életpálya népszerűsítése, idén országszerte 59 városban több mint 200 intézmény több mint 2300 programmal: izgalmas és közérthető előadásokkal, látványos és szórakoztató kísérleti bemutatókkal, érdekes és tanulságos laborlátogatásokkal vezette be az érdeklődőket a tudomány rejtelmeibe.
A Prima Primissima közönségdíjra december 4-ig lehet szavazni, SMS-ben. A megadott telefonszámra (06 70/707-7000) csak a Kutatók Éjszakája kódszámát (20) kell beírni. Az SMS nem emelt díjas és óránként lehet szavazni egy-egy telefonszámról. Minden tudnivaló megtalálható a honlapon. A közönségdíjjal elnyert támogatást a Kutatók Éjszakája Alapítvány az Európai Tudományért fogja kapni. A szavazók között 1 millió forintot sorsolnak ki.
---------------------------------------------------------------------------------------
Aktuális hírleveleinkben a legújabb információkat közöljük, honlapunkon azonban megtaláljátok a teljes, folyamatosan frissülő listát.
- az aktuális Horizon Europe információs napokról és tájékoztató eseményekről:
Európai Uniós kutatás-fejlesztési és innovációs programok - közelgő információs napok, tájékoztató események
az elérhető videofelvételek linkjével kiegészítve! -
partnerkereső rendezvényekről és felületekről:
Európai Uniós kutatás-fejlesztési és innovációs programok - aktuális partnerkereső rendezvények és platformok - az Európai Bizottság által 2023 októberében szervezett “Horizon Implementation Days”-ről, mely a Horizont Európa projektek megvalósításában résztvevőknek (projektkoordinátoroknak, projektpartnereknek), és a Horizont Európa pályázatok és projektek iránt érdeklődőknek szól:
Horizont Európa projektek megvalósítása – az Európai Bizottság webinárium sorozata (2023. október 5., 17., 24.) -
szakmai rendezvények gyűjtőoldal:
A különböző európai uniós kutatás-fejlesztési és innovációs pályázati programokhoz (köztük a Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogram programterületeihez) kapcsolódó kiemelt szakmai rendezvényeket ajánljuk figyelmetekbe ezen a gyűjtőoldalon. Ezek a szakmai rendezvények kiváló lehetőséget biztosítanak a kapcsolatépítésre, a jövőbeli együttműködési lehetőségek feltérképezésére, konzorciumok létrehozására és a legújabb ágazati és szakpolitikai trendek megismerésére: Európai Uniós kutatás-fejlesztési és innovációs programok – aktuális kiemelt szakmai rendezvények